ÚJABB ARANYESŐ A MAGYARORSZÁGI NÉMET IFJÚSÁGI KÓRUSOK ORSZÁGOS FESZTIVÁLJÁN
Újabb aranyeső a Magyarországi Német ifjúsági Kórusok Országos Fesztiválján
Hatalmas sikert arattak március 28-án iskolánk énekesei Városlődön a Landesrat minősítő versenyén, a Magyarországi Német Ifjúsági Kórusok IX. Országos Fesztiválján.
KITÜNTETÉSES ARANY minősítést ért el mindegyik csoportunk: der Chor Singende Herzen, Einklang Duo, Regenbogen Duo, Lustiges Trio és a Krautquartett is. Szívbôl gratulálunk minden kis énekesünknek, akik ismét szívvel- lélekkel énekelték német ajkú őseink népdalait. Hálásan köszönjük Kreisz László kiváló harmonika kíséretét, amely még autentikusabbá tette a műsorunkat. Busa Szilvia Dorka pedig csodás hajfonataival tette egésszéa népviseketünket. Kővári Tünde és Balogh Mónika kisérő szülők segítségét is köszönjük! Nagyszerű tanácsokkal látta el a karnagyokat ismét a szakavatott zsűri, melynek elnöke Birinyi József népzenekutató, a KÓTA társelnöke és a Hungarikum Szövetség elnöke volt, a zsűri további két tagja pedig Sárközyné Pomázi Ágnes a KÓTA Ifjúsági Énekkari és Zenepedagógiai Szakbizottságának tagja, valamint Jeney Erzsébet Nívódíjas rádiós szerkesztő és karnagy volt. Nagy boldogsággal töltötte el a szívünket, hogy ilyen sok tehetséges fiatalt hallhattunk a fellépő kórusokban, mindenkinek szívből gratulálunk! Ritka és megbecsülendő kincs, hogy a fiatalok a rohanó, digitális világban a szabadidejüket német dalkincsünk ápolásának is szentelik.
Fazekasné Gombár Mónika
Karnagy